Hosting Hizmeti
Hosting Hizmeti

Web hosting hakkında bilmek istediğiniz her şeyi, web sitenizin başarısı için web hosting hizmetinin ne kadar önemli olduğunu, basitleştirilmiş bir şekilde sizlere anlatacağız.

Web hosting sağlayıcısı, web sitelerinin dosyalarının depolaması için web sunucusu üzerinde yer ayırır. Web hosting, web sitelerinin içeriğini oluşturan dosyaları (kod, resimler vb.) çevrimiçi görüntülenebilmesi için kullanılabilir hale getirir. Ziyaret ettiğiniz her web sitesi bir sunucuda barındırılır.

Sunucu üzerinde bir web sitesine tahsis edilen alan miktarı, barındırma türüne bağlı olarak değişir. Ana hosting türlerini paylaşımlı, tahsis edilmiş VPS ve bayiler olmak üzere 3 şekilde kategorize edebiliriz. Sunucu için kullanılan teknoloji türü, sağlanan yönetim düzeyi ve sunulan ek hizmetler ile farklılaştırılırlar.

Özetle, web hosting, World Wide Web'deki bir web sitesini barındırmak için gereken alanı kiralama veya satın alma işlemidir. HTML, CSS ve resimler gibi web sitesi içeriğinin çevrimiçi olarak görüntülenmesi için kiralanan veya satın alınan alan üzerine yerleştirilmesi gerekir.


Anahtar Kelimeler:
Hizmet Tanımları: